101 rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II

18 maja 2021 o g. 18.00 w naszym parafialnym kościele, odprawiona będzie Msza św. w 101. rocznicę urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II – zamykająca obchody Roku Jubileuszowego z okazji 100. lecia urodzin św. Papieża – Polaka.

Uroczystością przewodniczył będzie ks. Piotr Grotowski – proboszcz z Lipnicy Małej.

Po Mszy św. nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej pt.: „Moje spotkanie z Janem Pawłem II”, oraz promocja książki o takim samy tytule, zawierająca zdjęcia z wystawy, wspomnienie parafian z osobistych spotkań z Janem Pawłem II, oraz wiersze z konkursu o osobie św. Jana Pawła II organizowanego przez SP im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu i naszą Parafię, o tytule: „Świętemu Janowi Pawłowi II”.

Rok 2020. został ogłoszony jako jubileuszowy w 100-lecie urodzin ks. Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. W naszej diecezji przeżywamy go szczególnie w kościołach i miejscach związanych z osobą św. Jana Pawła II.  Nasz kościół parafialny znalazł się w gronie świątyń, w których możemy zyskać odpust jubileuszowy i ofiarować go za zmarłych. Wśród różnych form przeżywania tego jubileuszu w naszej parafii należy wyróżnić wystawę fotograficzną pt.: „Moje spotkanie ze świętym Janem Pawłem II” oraz uczestnictwo w konkursie poetyckim o Świętym Papieżu. Wystawa ma zasięg parafialny, zaś konkurs literacki powiatowy.

Na wystawę składają się zdjęcia parafian, którzy osobiście spotkali się z Janem Pawłem II czy to na audiencji ogólnej, czy też osobistej. Niektórzy z nich podzielili się swoimi niezapomnianymi wspomnieniami, które wywarły ogromny wpływ na ich życie. Możemy przeczytać je w tejże publikacji.

Zamieszczone zaś wiersze zostały nadesłane na konkurs poetycki o św. Janie Pawle II. Młodzi i starsi twórcy z Podhala i Orawy zaprezentowali swoje poetyckie spojrzenie na Osobę Świętego Papieża.

Zapraszamy.

Wielki Post 2024 w naszej Parafii

Środa Popielcowa – msze św: w kościele parafialnym o 7.00 i 17.00 w kaplicy o 16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej (piątek): w kościele parafialnym o 17.00