15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II

2 kwietnia mija 15 lat od przejścia papieża Jana Pawła II do domu Ojca. I w naszej parafii modlimy się za przyczyną Naszego Patrona. W każdy czwartek odmawiamy nowennę do św. Jana Pawła II, a w każdy I czwartek miesiąca uczestniczymy we Mszy świętej odprawianej o powołania kapłańskie i zakonne. Łączmy się duchowo szczególnie dziś 2 kwietnia o godz. 18.00.
Zachęcamy do modlitwy razem z naszym abp Markiem Jędraszewskim, który o godz. 21.00 w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich odprawi Mszę św., jednocząc się z wszystkimi, którzy tradycyjnie 2 kwietnia przybywali pod ?okno papieskie? przy Franciszkańskiej 3. Po Eucharystii arcybiskup odmówi Akt zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu, którego 17 sierpnia 2002 r. krakowskich Łagiewnikach dokonał Ojciec Święty. Liturgia będzie transmitowana na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.
Zaś o 21.37 ks. Kardynał Stanisław Dziwisz prosi o modlitwy i zapalenia świecy w oknie w tym czasie. Zapalmy świece w oknach i zjednoczmy się na modlitwie w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca.