Apel abp. Marka Jędraszewskiego do wiernych Archidiecezji Krakowskiej o wzięcie udziału w wyborach prezydenckich

– W imię miłości do Ojczyzny i w duchu wielkiej za nią odpowiedzialności bardzo proszę Was wszystkich, abyście w najbliższą niedzielę, jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich – napisał abp Marek Jędraszewski w Apelu do wiernych Archidiecezji Krakowskiej o wzięcie udziału w wyborach prezydenckich. Metropolita krakowski apeluje o opowiedzenie się za kandydatem, „którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci”.

Czytaj na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej:

Poduszka dla Kardynała…

W programie wizytacji kanonicznej parafii św. Marcina w Podwilku przez Arcybiskupa Krakowskiego, Księdza Kardynała Karola Wojtyły w czerwcu 1970 roku, znalazły się odwiedziny miejscowości Podsarnie