Apel abp. Marka Jędraszewskiego do wiernych Archidiecezji Krakowskiej o wzięcie udziału w wyborach prezydenckich

– W imię miłości do Ojczyzny i w duchu wielkiej za nią odpowiedzialności bardzo proszę Was wszystkich, abyście w najbliższą niedzielę, jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich – napisał abp Marek Jędraszewski w Apelu do wiernych Archidiecezji Krakowskiej o wzięcie udziału w wyborach prezydenckich. Metropolita krakowski apeluje o opowiedzenie się za kandydatem, „którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci”.

Czytaj na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej:

Niedziela Słowa Bożego – 24 stycznia 2021

24 stycznia tego roku, po raz drugi obchodzić będziemy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Niedziela Słowa Bożego została wyznaczona przez papieża Franciszka w liście apostolskim

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Zapraszamy do wysłuchania wykładu prof. dr hab. Krzysztofa Pilarczyka z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. „Judaizm w perspektywie dialogu z Kościołem katolickim”. Wykład znajdziesz tutaj.