Nasza schola!

W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.00 nasza parafialna schola rozpoczęła kolejny rok pracy. Cieszymy się, że pod przewodnictwem p. Marioli Chowaniec (laureatki Parafialnej Nagrody św. Jana Pawła II ) możemy lepiej przeżywać liturgię.

Już wkrótce rozpoczniemy z nowym zapałem próby śpiewu, aby jeszcze lepiej chwalić Pana Boga.

Chcemy zapoznać Was z początkami naszej scholi.

Parafialna schola dziecięco-młodzieżowa rozpoczęła swoją działalność tuż po powstaniu naszej parafii ? w 2006 roku. Pomysł jej założenia zainicjowała siostra Monika Siarka. Prowadzeniem scholi i grą na instrumencie zajęła się pani Mariola Chowaniec. Na początku w śpiew zaangażowały się zaledwie trzy osoby, ale ich zapał wkrótce przyciągnął kolejne. Z biegiem czasu schola zyskiwała nowych członków.

Przez lata działalności scholi na terenie parafii skład ulegał zmianom. Z sentymentem wspominamy osoby, które wchodziły w jej skład, a byli to: Klaudia Harkabuz, Monika Rapacz, Sylwia Kowalczyk, Klaudia Siarka, Katarzyna Łopata, Natalia Jędruszczak, Bożena Szpak, Agnieszka Kadłubek, Jacek Bosak, Katarzyna Stasiak, Klaudia Nawara, Magdalena Lach, Laura Nawara, Sylwia Krzywicka, Karolina Chowaniec, Eliza Rathsman, Natalia Rapacz, Weronika Sieńko, Patrycja Makuch, Justyna Sornat, Alicja Kadłubek, Klaudia Kadłubek.

Obecny skład liczy około dwudziestu osób. Są to: Estera Siarka, Oliwia Siarka, Aneta Grzybacz, Angelika Kocuba, Karolina Harkabuz, Weronika Łaciak, Paulina Siarka, Martyna Siarka, Natalia Topór, Beata Łopata, Dominika Śmiech, Weronika Nowak, Wioleta Śmiech, Gabriela Śmiech, Patrycja Śmiech, Dominika Halczak. Ze scholą współpracowali również: Adrian Siarka, Adrian Chowaniec, Kamil Chowaniec, Marcin Krzywicki, Dariusz Kadłubek i Dawid Król.

W 2013 roku, doceniając pracę na rzecz wychowania dzieci i młodzieży przez szczególne zaangażowanie ich w śpiew oraz za pracę włożoną w prowadzenie scholi, Kapituła Parafialnej Nagrody im. Błogosławionego Jana Pawła II ? przyznała nagrodę opiekunowi scholi – pani Marioli Chowaniec.

Dzisiaj w prowadzeniu grupy i kontynuacji pracy scholi pomagają najstarsze

jej członkinie, a swą grą na gitarze wspomaga ją Beata Łopata. Mimo licznych codziennych obowiązków schola stara się ciągle aktywnie uczestniczyć w życiu parafii oraz wzbogacać swój repertuar o coraz bardziej ambitne utwory jedno i wielogłosowe. Poprzez śpiew chcą pomagać w przeżywaniu Mszy świętej, dbając o piękno liturgii. W galerii prezentujemy kilka zdjęć. Ciekawych!

Dominika Halczak
Mariola Chowaniec