Niedziela Słowa Bożego – 24 stycznia 2021

24 stycznia tego roku, po raz drugi obchodzić będziemy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego.

Niedziela Słowa Bożego została wyznaczona przez papieża Franciszka w liście apostolskim w formie motu proprio „Aperuit illis”. Ten dzień ma być wyjątkowo poświęcony celebracji, refleksji i krzewienia Słowa Bożego.

Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zachęcił wszystkich do włączenia się w Niedzielę Słowa Bożego. – Niedziela Słowa Bożego to iskra, która wychodzi i powinna wzbudzić zapał i umiłowanie Pisma Świętego, bez którego nie ma zrozumienia Chrystusa – podkreślił.

Cały list Ojca św. Franciszka dotyczący tegorocznej Niedzieli Słowa Boże możemy przeczytać tutaj: List Apostolski Aperuit illis

Wyślij pączka do Afryki 2021

Dołącz do akcji! Wyślij swojego pączka do Afryki! – tak zachęcają wszystkich chętnych misjonarze kapucyni w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie, aby pomóc potrzebującym. Można upiec

Wielki Post 2021