Ogłoszenia parafialne – 17 maja 2020r.

1 Majówkę odmawiamy w tygodniu  po Mszy św. o 18.00 w niedziele po sumie. W kaplicy w Harkabuzie majówka w o 18.00, a we środy o 17.00.

Zachęcamy do odmawiania Litanii Loretańskiej w rodzinach, a w tym czasie, gdy w kościele może uczestniczyć  ograniczona ilość osób, także i przy kapliczkach.
Przypominamy również o konieczności przestrzegania w kościołach zasad higieny i wszystkich     wytycznych służb sanitarnych.
Prosimy o dostosowanie się do w/w zaleceń.

2. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o dobre urodzaje, tzw.  dni krzyżowe.

3. Juto w sposób szczególny będziemy modlić się za przyczyną św. JP II, wspominając jego setną rocznicę urodzin.
W ramach obchodów jubileuszowych w naszej parafii od poniedziałku – 18.maja br  przez cały tydzień będzie trwać  nowenna dziękczynna za św. JP II – Naszego Patrona. Po mszy św. wieczornej odśpiewamy majówkę, później będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.45 wówczas chętni mogą  przystąpić do Komunii św. Następnie odmówimy litanię do św. JP II i zakończymy Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do udziału i do indywidualnej modlitwy .

Pragniemy poinformować, że obchody jubileuszu 100 lecia urodzin św. JP II w naszej parafii przeniesione zostały na październik, miejmy nadzieję, że będzie można je zrealizować. Informację o ich przebiegu biedą podane w późniejszym czasie. Proszę także śledzić informację na stronie parafii. Przypominam adres: www.parafiapodsarnie.pl

4.  W czwartek  – św. Nepomucena – kapłana i męczennika
W piątek    – św. Rity z Cassia- zakonnicy,
W niedziele – uroczystość Wniebowstąpienia Pan Jezusa

5.   Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej wystawionej przy głównym wejściu, i do zabrania gazety ewangelizacyjnej.