Sierpień – czas Matki Bożej.

ludzmierz1 Sierpień, to szczególny czas dla naszej wiary: czas pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, świąt ku czci Matki Bożej, a dla nas „mieszkających w cieniu” Ludźmierza, to uroczystości związane z 50 rocznicą koronacji  figury „Gaździny Podhala”.

Główne uroczystości przypadające na 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP poprzedza nowenna, na którą zaproszona jest także nasza parafia. 10 sierpnia (w sobotę)razem z  parafimi z  naszego dekanatu  będziemy modlić się  za zagubionych, wątpiących i pogrążonych w grzechach, chorych. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00.

Na temat jubileuszu można przeczytać na stronie Sanktuarium MB Ludźmierskiej.

Poświęcenie obrazu -film

Krótki film z poświęcenia obrazu Jezusa Miłosiernego w naszym kościele można obejrzeć – POŚWIĘCENIE.