101 rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II

18 maja 2021 o g. 18.00 w naszym parafialnym kościele, odprawiona będzie Msza św. w 101. rocznicę urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II – zamykająca obchody Roku Jubileuszowego z okazji 100. lecia urodzin św. Papieża – Polaka.

Uroczystością przewodniczył będzie ks. Piotr Grotowski – proboszcz z Lipnicy Małej.

Po Mszy św. nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej pt.: „Moje spotkanie z Janem Pawłem II”, oraz promocja książki o takim samy tytule, zawierająca zdjęcia z wystawy, wspomnienie parafian z osobistych spotkań z Janem Pawłem II, oraz wiersze z konkursu o osobie św. Jana Pawła II organizowanego przez SP im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu i naszą Parafię, o tytule: „Świętemu Janowi Pawłowi II”.

Rok 2020. został ogłoszony jako jubileuszowy w 100-lecie urodzin ks. Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. W naszej diecezji przeżywamy go szczególnie w kościołach i miejscach związanych z osobą św. Jana Pawła II.  Nasz kościół parafialny znalazł się w gronie świątyń, w których możemy zyskać odpust jubileuszowy i ofiarować go za zmarłych. Wśród różnych form przeżywania tego jubileuszu w naszej parafii należy wyróżnić wystawę fotograficzną pt.: „Moje spotkanie ze świętym Janem Pawłem II” oraz uczestnictwo w konkursie poetyckim o Świętym Papieżu. Wystawa ma zasięg parafialny, zaś konkurs literacki powiatowy.

Na wystawę składają się zdjęcia parafian, którzy osobiście spotkali się z Janem Pawłem II czy to na audiencji ogólnej, czy też osobistej. Niektórzy z nich podzielili się swoimi niezapomnianymi wspomnieniami, które wywarły ogromny wpływ na ich życie. Możemy przeczytać je w tejże publikacji.

Zamieszczone zaś wiersze zostały nadesłane na konkurs poetycki o św. Janie Pawle II. Młodzi i starsi twórcy z Podhala i Orawy zaprezentowali swoje poetyckie spojrzenie na Osobę Świętego Papieża.

Zapraszamy.

Medale św.JP II dla naszych parafian.

Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski przyznał dwojgu naszych parafian Medal św. Jana Pawła II. Są to zelatorzy p. Józef Możdżeń i p. Zuzanna Możdżeń. Odznaczeni