Będziemy gościć Prezydenta RP – Andrzeja Dudę.

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, będziemy gościć w naszej parafii  Prezydenta RP – Andrzeja Dudę. Uroczystości odbędą się 23 listopada (piątek) o godz. 13.00 na placu przy kościele parafialnym. Pan Prezydent odsłoni pomnik poświęcony Orawianom (4 naszych parafian), odznaczonym Medalem Niepodległości, którzy 100 lat temu budzili ducha narodowego i brali czynny udział w Legii Spisko – Orawskiej. W drugiej części wizyty odwiedzi Szkołę Podstawową im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu i spotka się z mieszkańcami.

Dokładny program wizyty Pana Prezydenta można zobaczyć na stronie:  www.prezydent.pl oraz na stronie Gminy Raba Wyżna.

Informacje

Odpust parafialny w harkabuzie

Uroczystość odpustowa ku czci MB Nieustającej Pomocy w kaplicy w Harkabuzie odbędzie się 23 czerwca 2024r. Sumę Odpustową o g. 11.30 odprawi i kazanie wygłosi

Informacje

Dekanalne Prymicje – zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dekanalnych Prymicji, które odbyły się 9 czerwca 2024r. w Podsarniu. (foto. Barbara Brenkus). Dekanalne Prymicje – zdjęcia.