Będziemy gościć Prezydenta RP – Andrzeja Dudę.

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, będziemy gościć w naszej parafii  Prezydenta RP – Andrzeja Dudę. Uroczystości odbędą się 23 listopada (piątek) o godz. 13.00 na placu przy kościele parafialnym. Pan Prezydent odsłoni pomnik poświęcony Orawianom (4 naszych parafian), odznaczonym Medalem Niepodległości, którzy 100 lat temu budzili ducha narodowego i brali czynny udział w Legii Spisko – Orawskiej. W drugiej części wizyty odwiedzi Szkołę Podstawową im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu i spotka się z mieszkańcami.

Dokładny program wizyty Pana Prezydenta można zobaczyć na stronie:  www.prezydent.pl oraz na stronie Gminy Raba Wyżna.

Informacje

Boże Ciało

Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii będą: g. 8.00 – kaplica w Harkabuzieg.10.00 – w kościele parafialnym, a po niej procesja Eucharystyczna