bł. Jose na Orawie

„Kim jesteś, jeśli nie potrafisz bronić tego, w co wierzysz?”

23 listopada 2013 roku w naszej  gościliśmy relikwie bł. Jose Sancheza del Rio – młodego męczennika  z czasów prześladowań Kościoła w Meksyku z lat 20-stych XX wieku. Jego postać została pokazana w filmie „Cristisada” .

W tym dniu przy jego relikwiach na spotkanie modlitewne zgromadziła się młodzież z Orawy. O godzinie 10.00 została odprawiona Msza Święta, po niej uczczono relikwie i odbył się koncert zespołu Kayros.  Ks. kardynała skierował do zgromadzonej młodzieży pozdrowienia, w których napisał min.:  „Cieszę się, że w wspólnocie rówieśników, wraz ze swoimi księżmi i katechetami dzielicie się swoim przeżywaniem wiary, czerpiąc wzór z tego młodego męczennika, który odważnie potwierdził miłość do Chrystusa własną krwią   Zachęcam Was młodzi przyjaciele, abyście trwali przy Chrystusie, potrafili swoją wiara odważnie wyznawać, według niej żyć, i jej bronić.”

Bł. Jose módl się za mną, bym miał odwagę zawsze i przyznać się do Jezusa i był wierny swoim obowiązkom. Viva Cristo Rey!

Warto zobaczyć: Oficjanta strona filmu Cristiada , informacje o bł. Jose,

Zobacz zdjęcia ze spotkania. oraz zdjęcia wspólnoty z Lipnicy W.

Napisali o nas: Gość Niedzielny, KAI

Informacje

II DNI PAPIESKIE

Podajemy program II Dni Papieskich w naszej parafii.