Bogu niech będą dzieki za św. Jana Pawła II

W minioną niedzielę (19 października) uroczyście obchodziliśmy  odpust ku czci św. Jana Pawła II – patrona naszej wspólnoty parafialnej. Na sumie odpustowej zgromadzili się księża, parafianie i goście. Kazania głosił ks. Zbigniew Zięba, proboszcz z Wielkiej Lipnicy. Uroczystościom przewodniczył ks. proboszcz.
Przed procesją eucharystyczna ks. kaznodzieja wręczył Parafialna Nagrodę św. Jana Pawła II. W trzeciej edycji nagrodę otrzymała Pani Monika Sarniak, która w naszej parafii pracuje jako katechetka. Swoim zaangażowaniem w wychowanie dzieci i młodzieży upowszechnienia nauczania świętego papieża i ukazania swoim podopiecznym wzoru do  naśladowania w  Jego osobie. Zobacz zdjęcia.

Informacje

Medale św.JP II dla naszych parafian.

Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski przyznał dwojgu naszych parafian Medal św. Jana Pawła II. Są to zelatorzy p. Józef Możdżeń i p. Zuzanna Możdżeń. Odznaczeni