Majówka Niepodległościowa Szlakami św. Jana Pawła II

plakat majowka niepodleglosciowa 2018(1)Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z parafii pw. Św. Jana Pawła II w Podsarniu-Harkabuzie oraz Stowarzyszenie Czarna Orawa serdecznie zapraszają na Majowy Rajd Niepodległościowy szlakiem Ojca Świętego Jana Pawła II z Harkabuza na Żeleźnice, który odbędzie się 19 maja o godzinie 15:00.

Rozpoczęcie wydarzenia na parkingu ?na granicy?, przy obelisku upamiętniającym Szlaki Papieskie skąd uczestnicy wędrówki wyruszą do kapliczki na Żeleźnicy. Tam odmówiona zostanie majówka, po której odbędzie się ognisko integracyjne.

Chcemy w ten sposób upamiętnić Osobę św. JP II, który wędrował tym szlakiem, a w 100 rocznice odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, wspominać „Bohaterów Niepodległej”.

43 Pielgrzymka Góralska na Jasna Górę

24 lipca 2024r. wychodzi 43 Pielgrzymka Golaska na Jasną Górę – Grupa Orawska. O godz. 10.00 w kaplicy św. Antoniego w Zimnej Dziurze Msza św.