Modlimy się za osoby konsekrowane.

 

2 lutego w Kościele obchodzimy  święto Ofiarowania Pańskiego. Wspominamy to, co wydarzyło się w świątyni Jerozolimskiej – Maryja wraz z Józefem ofiarowała Dzieciątko Jezus Bogu Ojcu, a Symeon ogłosił, że nowo narodzony Syn Boży jest Światłem świata i Zbawieniem narodów.

            W 1997 r. Jan Paweł II właśnie w to święto ustanowił Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, pragnąc abyśmy podjęli  refleksję nad darem życia poświęconego Bogu.

W tym dniu modlimy się szczególnie za siostry zakonne, księży, osoby świeckie poświęcone Bogu.

            Podobnie jak Matka Boża ofiaruje Bogu najcenniejszy dar jakim jest Dzielcie Jezus, tak podobną ofiarę, z siebie samych w miłości do Chrystusa, składają osoby konsekrowane.„Ofiarowanie Jezusa – pisał Jan Paweł II –  staje się wymowną ikoną całkowitego oddania własnego życia dla tych, którzy powołani są, aby odtworzyć w Kościele i w świecie, poprzez rady ewangeliczne ?charakterystyczne przymioty Jezusa, dziewictwo, ubóstwo i posłuszeństwo?” (Vita consecrata, nr 1).

List Episkopatu Polski na Dzień Życia Konsekrowanego 2014r.

Foto: www.kamilianie.eu

Informacje

II DNI PAPIESKIE

Podajemy program II Dni Papieskich w naszej parafii.