Msza św. za zmarłego papieża Benedykta XVII

W czwartek, 5 stycznia 2023 r. o g. 17.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza św. za zmarłego Ojca świętego, Benedykta XVI.
Pamiętamy w modlitwie o Nim. Tym bardziej, że jako parafianie zawdzięczamy mu bardzo dużo. To On 28 maja 2006 r. podczas swojej pielgrzymki do Polski, w Krakowie, na Błoniach poświęcił kamień węgielny do naszego kościoła parafialnego, a w 2010 r. udzielił nam specjalnego błogosławieństwa. Kamień węgielny wmurowany został do ściany kościoła 22 czerwca 2007 r. przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza, a zapisane błogosławieństwo zawieszone jest w ramie obrazowej w przedsionku kościoła, obok kamienia węgielnego.

Módlmy się. Wszechmogący i wierny Boże, Ty sprawiedliwie nagradzasz robotników Twojej winnicy, † Ty ustanowiłeś następcą świętego Piotra i pasterzem całego Kościoła Twojego sługę, naszego papieża Benedykta, * spraw, aby w wieczności radował się owocami Twojej łaski i miłosierdzia, których wiernym szafarzem był na ziemi. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

zdjęcie z portalu: www.i.pl