Nasz parafialny odpust.

To już 9 raz w kościele parafialnym w Podsarniu świętowaliśmy odpust ku czci św. Jana Pawła II – patrona naszej Parafii.  Tymi uroczystościami rozpoczęliśmy przygotowanie do obchodów 100 -lecia urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II (18.05.1920) w naszej wspólnocie. Rok 2020 w całym Kościele powszechnym, w Polsce a szczególnie w naszej archidiecezji, będzie obchodzony jako rok jubileuszu urodzin Naszego Rodaka – św. Jana Pawła II.

            Uroczystości odpustowe prowadził ks. Piotr Grotowski, proboszcz z Lipnicy Małej. Wygłosił kazanie, przedstawiając życie  św. Papieża, które ukształtowało się w „szkole Maryi”. Poprzez jego modlitwę przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy w wadowickim kościele, przez ofiarowanie go Matce Bożej Kalwaryjskiej przez ojca, aż po głębokie zawierzenie siebie, posługi biskupiej i papieskiej w słowach „Totus Tuus”.

            Wyrazem naszego zawierzenie się św. Janowi Pawłowi II było poświęcenie chorągwi z Jego wizerunkiem i uroczyste jej niesienie podczas procesji eucharystycznej.

Informacje

II DNI PAPIESKIE

Podajemy program II Dni Papieskich w naszej parafii.