Niedziela Słowa Bożego ? 24 stycznia 2021

24 stycznia tego roku, po raz drugi obchodzić będziemy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego.

Niedziela Słowa Bożego została wyznaczona przez papieża Franciszka w liście apostolskim w formie motu proprio ?Aperuit illis?. Ten dzień ma być wyjątkowo poświęcony celebracji, refleksji i krzewienia Słowa Bożego.

Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zachęcił wszystkich do włączenia się w Niedzielę Słowa Bożego. ? Niedziela Słowa Bożego to iskra, która wychodzi i powinna wzbudzić zapał i umiłowanie Pisma Świętego, bez którego nie ma zrozumienia Chrystusa ? podkreślił.

Cały list Ojca św. Franciszka dotyczący tegorocznej Niedzieli Słowa Boże możemy przeczytać tutaj: List Apostolski Aperuit illis

Roraty – 2022 – Adwent

Roraty w kościele parafialny o 6.45. Zapraszamy. Tematem rozważań adwentowych będzie: „Z narodzeniem Jezusa było tak…” Więcej na: roraty.malygosc.pl

Parafialny Odpust 23 października 2022 r.

W niedzielę 23 października 2022 r. będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci św. Jana Pawła II. Uroczystą sumę odpustową o g. 11.30 odprawi ks. kan.Józef