Niedziela Słowa Bożego ? 24 stycznia 2021

24 stycznia tego roku, po raz drugi obchodzić będziemy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego.

Niedziela Słowa Bożego została wyznaczona przez papieża Franciszka w liście apostolskim w formie motu proprio ?Aperuit illis?. Ten dzień ma być wyjątkowo poświęcony celebracji, refleksji i krzewienia Słowa Bożego.

Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zachęcił wszystkich do włączenia się w Niedzielę Słowa Bożego. ? Niedziela Słowa Bożego to iskra, która wychodzi i powinna wzbudzić zapał i umiłowanie Pisma Świętego, bez którego nie ma zrozumienia Chrystusa ? podkreślił.

Cały list Ojca św. Franciszka dotyczący tegorocznej Niedzieli Słowa Boże możemy przeczytać tutaj: List Apostolski Aperuit illis

Medale św.JP II dla naszych parafian.

Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski przyznał dwojgu naszych parafian Medal św. Jana Pawła II. Są to zelatorzy p. Józef Możdżeń i p. Zuzanna Możdżeń. Odznaczeni