Ogłoszenia parafialne – 03 maja 2020r.

1. Dziś 1 niedziela miesiąca – po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu, odmówimy Litanie Loretańską, i Akt Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.
Dziś zamianka tajemnic różańcowych:
Intencja dla róż:
O  ustanie epidemii, zachowanie od nieszczęść i o dobre urodzaje.

Dzisiejsza niedziela, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie zakonne. Nie zapomnijmy o tej intencji modlitewnej w naszych modlitwach.

2. Majówkę odmawiamy w tygodniu  po Mszy św. o 18.00 w niedziele po sumie. W kaplicy w Harkabuzie majówka w o 18.00, a we środy o 17.00.

Zachęcamy do odmawiania Litanii Loretańskiej w rodzinach, a w tym czasie, gdy w kościele może uczestniczyć  ograniczona ilość osób, także i przy kapliczkach.

Przypominamy, że w kościele może być ograniczona ilość osób (w kościele parafialnym 20 w  kaplicy w Harkabuzie 12).

Przypominamy również o konieczności przestrzegania w kościołach zasad higieny i wszystkich  wytycznych służb sanitarnych.

Prosimy o dostosowanie się do w/w zaleceń.

3. Jutro          – św. Floriana – męczennika – polecamy wszystkich strażaków
We wtorek – św. Stanisława Kazimierczyka – patrona Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii –   polecamy  Panu Bogu naszego pana szafarza – Mariana,
W środę     – świętych Apostołów – Filipa i Jakuba,
W piątek    – Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – patrona Polski i Archidiecezji   krakowskiej, z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

Informacje

I parafialne czytanie Pisma Św.

W ramach 16 Tygodnia Biblijnego, który przeżywamy w tym tygodniu , zapraszamy na I Parafialne Czytanie Pisma Świętego. Rozpoczynamy we środę 17 kwietnia 2024r. od

Informacje

Czytanie pisma św. w naszej parafii.

W ramach 16 Tygodnia Biblijnego, który obchodzimy od 14 do 20 kwietnia tego roku, będziemy wspólnie czytać fragmenty Pisma św. we środę 17 i czwartek