Ogłoszenia Parafialne – 31 maja 2020r.

1. Dziś   Urocz. Zesłania Ducha św,

Jutro NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świat
W środę – świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
W czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
– Adoracja NS od 16.30 i Nowenna do św. JP II
– Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne
W Piątek – I piątek miesiąca.
W sobotę I sobota miesiąca – 17.30 różaniec z rozważaniami
W niedziele – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Spowiedź przed I Piątkiem
w środę w kaplicy od 17.00 -18.00
w czwartek w kościele – od 16.30 do 18.00
w piątek w kościele – od 16.30 do 18.00
Czas spowiedzi wielkanocnej twa do 6 czerwca. Proszę dzieci i młodzież
o uczestnictwo w spowiedzi św.
W tym miesiącu nie będzie jeszcze odwiedzin chorych z Komunia św.

2.  Dziękuję wszystkich, którzy uczestniczyli w  Nowennie  Dziękczynnej za św. JP II. Zachęcam  do zyskiwania odpustu jubileuszowego, zakupu obrazka upamiętniającego te uroczystości w naszej parafii.

3. Gościmy  dzisiaj w naszej parafii wolontariuszy  Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego  –   Młodzi Światu z Krakowa. w ramach corocznej akcji Orawa  Dzieciom Afryki.   Misjonarze podzielą się z nami  świadectwem pracy na   misjach. Po  mszy świętej  będzie możliwość złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Adopcji Miłości, gdzie celem jest wsparcie najuboższych  dzieci, z krajów Trzeciego Świata, w ich edukacji.

4.  Procesja w Boże Ciało w tym roku przypada w Harkabuzie.
Ze względów   sanitarnych i związanych z tym ograniczeń, będzie od kaplicy do skrzyżowania na Rabę Wyżną i z powrotem do Kaplicy. I ołtarz będzie przy kaplicy, II przy posesji p. Józefa Sikory, III przy kaplicy i IV w kaplicy na zakończenie procesji.
Proszę o zrobienie ołtarzy parafin z Harkabuza. I tak I ołtarz  mieszkańcy od  nr  1 – 15; II – od nr 16 – 30;       III – od nr 31 – 45;     IV- służbę kościelną.
Co do przebiegu procesji właściwe uwagi zostaną podane w następną niedzielę.

6. Ważna informacja: Ks. Arcybiskup odwołał ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej.