Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w naszej Parafii.

W piątek – 23 listopada tego roku, gościliśmy w naszej parafii Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę. Prezydent odwiedził Orawę i naszą wspólnotę wsi i parafii. Oprócz oficjalnego planu wizyty, nawiedził także kościół parafialny. Złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą nadanie imienia Szkole Podstawowej w Podsarniu (patronami są Maria i Lech Kaczyńscy) i Osoby, które zginęły w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010r. Wpisał się do kroniki parafialnej i ofiarował parafii okolicznościowy ornat. Posadził także Dęba Niepodległościowego ofiarowanego przez leśników polskich, który został wyhodowany przez nich z ziaren poświęconych przez papieża Franciszka.

O wizycie Głowy Państwa w naszej miejscowości możemy przeczytać i zobaczyć zdjęcia na wielu portalach internetowych,np. Gość Niedzielny, Polska Orawa. Strona Prezydenta RP.

Dekanalne Prymicje – zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dekanalnych Prymicji, które odbyły się 9 czerwca 2024r. w Podsarniu. (foto. Barbara Brenkus). Dekanalne Prymicje – zdjęcia.