Promocja książki- Jan Stefaniak ps. „Kur”

W dniu 12 listopada 2023 r. odbędzie się promocja książki – biografii Jana Stefaniaka – bohatera Powstania Warszawskiego, którego grób znajduje się na cmentarzu parafialnym w Harkabuzie, pt. Jan Stefaniak ps. „Kur”. Patriota, powstaniec, wiezień, Orawianin. Publikacja przedstawia historię Janka w kolejnych etapach jego życia: począwszy od  rodzinnego Ożarowa Mazowieckiego, gdzie  jako młodzieniec w czasie okupacji,  zdobywał wiedzę na tajnych kompletach, potem  zaangażowanego w działalność niepodległościową w szeregach Polskiego Państwa Podziemnego i jego udział w konspiracji; wreszcie walkę w Powstaniu Warszawskim, którą okupił kalectwem, trudne czasy represji komunistycznych wobec żołnierzy AK zakończone aresztowaniem i więzieniem. I na koniec, okres zamieszkania i ostatnie lata życia w Harkabuzie.

Uroczystość rozpocznie się o g. 14.30 modlitwą i złożeniem kwiatów na jego grobie na cmentarzu w Harkabuzie, o g. 15.00 – spotkanie i promocja książki w remizie OSP w Harkabuzie.

Informacje

Roraty 2023 – godz.6.45

Roraty odprawiamy codziennie o 6.45. Zapraszamy. Tematem roratnych rozważań jest : „Franciszkowy plac budowy.” Razem ze św. Franciszkiem przygotowujemy szopkę dla Pana Jezusa. Piosenka na

Informacje

Pierwsza Sobota Miesiąca

Zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca 2 grudnia 2023r. na godz. 16.30.