Rekolekcje wielkopostne: 25-28 marca 2021r.

25 marca 2021 roku w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne (potrwają do niedzieli 28 marca 2021r.),  których tematem wiodącym będzie znak najcenniejszej relikwii chrześcijańskiej – Całun Turyński. Całun Turyński to płótno pogrzebowe, w które zostało zawinięte, a następnie złożone do grobu Ciało Pana Jezusa po zdjęciu z krzyża. Pokazuje ono wizerunek twarzy Zbawiciela, odbicie Jego całego umęczonego  Ciała. Całun jest jednocześnie cichym świadkiem Zmartwychwstania Pana Jezusa.   Zostanie wystawiona do publicznej adoracji wierna kopia Całunu. Jest ona wykonana w skali 1 do 1 i posiada wymiary 436 cm na 110 cm.

           

            Rekolekcje prowadził będzie ks. Zbigniew Dudek ze Zgromadzenia Księży Paulistów.
Zobacz: Całun Turyński, oraz Polskie Centrum Syndonologiczne

Plan podany na plakatach.

Proszę stosować się do wszystkich obostrzeń sanitarnych.
(zdjęcie z: www.paulus.org.pl)

Informacje

Nowy rok szkolny

Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 będą 4 września 2023r.:dla SP im. M. Konopnickiej w Harkabuzie – w kaplicy o godz. 8.00dla SP im.

Informacje

z Orawy na Jasną Górę.

W tym roku już po raz 42. wyrusza Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę. Grupa Orawska wychodzi w poniedziałek – 24 lipca – z Zubrzycy