Rekolekcje wielkopostne: 25-28 marca 2021r.

25 marca 2021 roku w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne (potrwają do niedzieli 28 marca 2021r.),  których tematem wiodącym będzie znak najcenniejszej relikwii chrześcijańskiej – Całun Turyński. Całun Turyński to płótno pogrzebowe, w które zostało zawinięte, a następnie złożone do grobu Ciało Pana Jezusa po zdjęciu z krzyża. Pokazuje ono wizerunek twarzy Zbawiciela, odbicie Jego całego umęczonego  Ciała. Całun jest jednocześnie cichym świadkiem Zmartwychwstania Pana Jezusa.   Zostanie wystawiona do publicznej adoracji wierna kopia Całunu. Jest ona wykonana w skali 1 do 1 i posiada wymiary 436 cm na 110 cm.

           

            Rekolekcje prowadził będzie ks. Zbigniew Dudek ze Zgromadzenia Księży Paulistów.
Zobacz: Całun Turyński, oraz Polskie Centrum Syndonologiczne

Plan podany na plakatach.

Proszę stosować się do wszystkich obostrzeń sanitarnych.
(zdjęcie z: www.paulus.org.pl)

Informacje

I parafialne czytanie Pisma Św.

W ramach 16 Tygodnia Biblijnego, który przeżywamy w tym tygodniu , zapraszamy na I Parafialne Czytanie Pisma Świętego. Rozpoczynamy we środę 17 kwietnia 2024r. od

Informacje

Czytanie pisma św. w naszej parafii.

W ramach 16 Tygodnia Biblijnego, który obchodzimy od 14 do 20 kwietnia tego roku, będziemy wspólnie czytać fragmenty Pisma św. we środę 17 i czwartek