Sierpień – czas Matki Bożej.

ludzmierz1 Sierpień, to szczególny czas dla naszej wiary: czas pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, świąt ku czci Matki Bożej, a dla nas „mieszkających w cieniu” Ludźmierza, to uroczystości związane z 50 rocznicą koronacji  figury „Gaździny Podhala”.

Główne uroczystości przypadające na 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP poprzedza nowenna, na którą zaproszona jest także nasza parafia. 10 sierpnia (w sobotę)razem z  parafimi z  naszego dekanatu  będziemy modlić się  za zagubionych, wątpiących i pogrążonych w grzechach, chorych. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00.

Na temat jubileuszu można przeczytać na stronie Sanktuarium MB Ludźmierskiej.

Informacje

Medale św.JP II dla naszych parafian.

Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski przyznał dwojgu naszych parafian Medal św. Jana Pawła II. Są to zelatorzy p. Józef Możdżeń i p. Zuzanna Możdżeń. Odznaczeni