Św. Florian wśród nas…

florian    W piątek 3 maja 2013 roku nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystość związana  z wprowadzeniem relikwii św. Floriana  do naszego kościoła. Relikwie św. Floriana podarowała dla naszych strażaków Parafia św. Floriana w Krakowie. Uroczysta Msza święta odbyła się o godz. 11.15 w kościele parafialnym. Celebrze przewodniczył  ks. prałat Grzegorz Szewczyk Prepozyt Bazyliki św. Floriana w Krakowie, kapelan strażaków Archidiecezji Krakowskiej.

Wierzymy, że kult św. Floriana będzie się rozwijał  nie tylko w naszej parafii, ale także na całej Orawie, a ten wielki patron strażaków,  będzie nas strzegł przed klęskami żywiołowymi, szczególnie przed pożarami.

O św. Florianie, jego życiu, kulcie jaki odbiera szczególnie w Krakowie, o tym dlaczego jest patronem strażaków, można przeczytać na stronie parafii św. Floriana w Krakowie.

Zobacz zdjęcia z uroczystości.
Przeczytaj o nas na podhaleregion.pl  i zobacz więcej zdjęć. (autor J. Ciepliński)

Informacje

Medale św.JP II dla naszych parafian.

Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski przyznał dwojgu naszych parafian Medal św. Jana Pawła II. Są to zelatorzy p. Józef Możdżeń i p. Zuzanna Możdżeń. Odznaczeni