Św. Florian wśród nas…

florian    W piątek 3 maja 2013 roku nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystość związana  z wprowadzeniem relikwii św. Floriana  do naszego kościoła. Relikwie św. Floriana podarowała dla naszych strażaków Parafia św. Floriana w Krakowie. Uroczysta Msza święta odbyła się o godz. 11.15 w kościele parafialnym. Celebrze przewodniczył  ks. prałat Grzegorz Szewczyk Prepozyt Bazyliki św. Floriana w Krakowie, kapelan strażaków Archidiecezji Krakowskiej.

Wierzymy, że kult św. Floriana będzie się rozwijał  nie tylko w naszej parafii, ale także na całej Orawie, a ten wielki patron strażaków,  będzie nas strzegł przed klęskami żywiołowymi, szczególnie przed pożarami.

O św. Florianie, jego życiu, kulcie jaki odbiera szczególnie w Krakowie, o tym dlaczego jest patronem strażaków, można przeczytać na stronie parafii św. Floriana w Krakowie.

Zobacz zdjęcia z uroczystości.
Przeczytaj o nas na podhaleregion.pl  i zobacz więcej zdjęć. (autor J. Ciepliński)

Informacje

I parafialne czytanie Pisma Św.

W ramach 16 Tygodnia Biblijnego, który przeżywamy w tym tygodniu , zapraszamy na I Parafialne Czytanie Pisma Świętego. Rozpoczynamy we środę 17 kwietnia 2024r. od

Informacje

Czytanie pisma św. w naszej parafii.

W ramach 16 Tygodnia Biblijnego, który obchodzimy od 14 do 20 kwietnia tego roku, będziemy wspólnie czytać fragmenty Pisma św. we środę 17 i czwartek