Św. Florian wśród nas…

florian    W piątek 3 maja 2013 roku nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystość związana  z wprowadzeniem relikwii św. Floriana  do naszego kościoła. Relikwie św. Floriana podarowała dla naszych strażaków Parafia św. Floriana w Krakowie. Uroczysta Msza święta odbyła się o godz. 11.15 w kościele parafialnym. Celebrze przewodniczył  ks. prałat Grzegorz Szewczyk Prepozyt Bazyliki św. Floriana w Krakowie, kapelan strażaków Archidiecezji Krakowskiej.

Wierzymy, że kult św. Floriana będzie się rozwijał  nie tylko w naszej parafii, ale także na całej Orawie, a ten wielki patron strażaków,  będzie nas strzegł przed klęskami żywiołowymi, szczególnie przed pożarami.

O św. Florianie, jego życiu, kulcie jaki odbiera szczególnie w Krakowie, o tym dlaczego jest patronem strażaków, można przeczytać na stronie parafii św. Floriana w Krakowie.

Zobacz zdjęcia z uroczystości.
Przeczytaj o nas na podhaleregion.pl  i zobacz więcej zdjęć. (autor J. Ciepliński)

Informacje

Roraty 2023 – godz.6.45

Roraty odprawiamy codziennie o 6.45. Zapraszamy. Tematem roratnych rozważań jest : „Franciszkowy plac budowy.” Razem ze św. Franciszkiem przygotowujemy szopkę dla Pana Jezusa. Piosenka na

Informacje

Pierwsza Sobota Miesiąca

Zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca 2 grudnia 2023r. na godz. 16.30.