Świeca Niepodległości zapłonęła w naszym kościele.

Już w niedzielę,10 listopada 2019r., w przeddzień Święta Niepodległości,  na Mszy św. za Ojczyznę zapaliliśmy Święcę Niepodległości. Jej replikę w skali 1:10 przywiezioną z świątyni Opatrzności Bożej z Warszawy.

Przypomina nam ona o miłości do Ojczyzny, o ciągłym staraniu się o Nią swoja pracą, nauką, dobrym realizowaniem swojego powołania, poświęceniem się dla Niej i wreszcie,  swoją modlitwą.

Skąd taka świeca w naszej świątyni ? Jak jest historia Świecy Niepodległości, która ponownie zapłonęła w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 3 czerwca 2018r.

Przeczytasz o tym tu: „Zapalcie ją w wolnej Warszawie”

oraz: Świeca Niepodległości

43 Pielgrzymka Góralska na Jasna Górę

24 lipca 2024r. wychodzi 43 Pielgrzymka Golaska na Jasną Górę – Grupa Orawska. O godz. 10.00 w kaplicy św. Antoniego w Zimnej Dziurze Msza św.