Tydzień z św. Janem Pawłem 21-28maj 2023r.

W dniach od 21 do 28 maja 2023 roku w Parafii św. Jana Pawła II w Podsarniu -Harkabuzie będziemy przeżywać „Tydzień z św. Janem Pawłem II” , będą to wydarzenia kulturalne, edukacyjne, integracyjne oraz duszpasterskie, związane z 103. rocz. urodzin Karola Wojtyły – św. JP II.

Złożą się na min.:

21 maja – w niedzielę, koncert orkiestry dętej z Rabki, piknik dla dzieci z atrakcjami, konkurs kół gospodyń na najlepszą „papieską kremówkę”.  Występ Mażoretek z Podwilka.

22 maja – w poniedziałek – będzie promocja książki o kapliczkach w naszej parafii,  23 maja – w  środę w Harkabuzie – będzie film dla wszystkich przed kaplicą,

26 maja – w piątek rajd dla dzieci i młodzieży Szlakiem Papieskim organizowany przez SP w Harkabuzie,

27 maja – w sobotę w Podsarniu  ogólnopolski wyścig rowerowy MTB , także dla amatorów,  ognisko dla młodzieży organizowane przez KSM,

zaś 28 maja – w niedzielę – na Mszach św. będą kazania o rodzicach św. JP II – głosił je będzie ks. A. Scąber – postulator procesu beatyfikacyjnego Emilii i Karola Wojtyłów, po południu koncert dzieci ze SP w Podsarniu dla mam, z okazji Dnia Matki, oraz koncert zespołu Proboszczowie, zapalimy tradycyjne Sobótki, piknik i zabawa.

Codziennie w czasie tego tygodnia 15 min.  przed Apelem Jasnogórskim( g. 21.00) będą przed pomnikiem JP II grane na trąbce pieśni Maryjne.

Zapraszają: KGW w Podsarniu, Stowarzyszenie Orawianki z Podsarnia, Stowarzyszenie Czarna Orawa z Harkabuza, Parafia, OSP z Podsarnia i Harkabuza, KSM.

Sponsorzy: Lasy Państwowe, Gmina Raba Wyżna.

Informacje

43 Pielgrzymka Góralska na Jasna Górę

24 lipca 2024r. wychodzi 43 Pielgrzymka Golaska na Jasną Górę – Grupa Orawska. O godz. 10.00 w kaplicy św. Antoniego w Zimnej Dziurze Msza św.

Informacje

Odpust parafialny w harkabuzie

Uroczystość odpustowa ku czci MB Nieustającej Pomocy w kaplicy w Harkabuzie odbędzie się 23 czerwca 2024r. Sumę Odpustową o g. 11.30 odprawi i kazanie wygłosi