Ze św. Janem Pawłem przez życie

Ze świętym Janem Pawłem II przez życie” – tak zatytułowana jest inicjatywa duszpasterska rozpoczęta w niedzielę 10 lipca tego roku kazaniami, które wygłosił ks. Jacek Ozdoba. Jedną z jej form ma być modlitwa za przyczyna św.JP II, przy jego obrazie z jego relikwiami  w domu, w rodzinie lub indywidualnie. Jeśli ktoś potrzebuje takiego duchowego wsparcia, może zabrać do siebie obraz św. JP II z kościoła. Obraz ten może mu towarzyszyć w życiu, kiedy przeżywa chwile smutku albo radości; prośby lub dziękczynienia.

Drugą formą naszej modlitwy do św. JP 2 są „niedziele ze św. Janem Pawłem”. W każdą drugą niedzielę miesiąca będziemy poznawać nauczanie św. JP 2, które przybliżał nam będzie w kazaniach mszalnych o. Samuel Węgrzyn, Bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej. Najbliższa (18 września br.) poświęcona będzie nauczaniu św. JP 2 do młodzieży i nosić będzie tytuł: Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie.

W tym dniu wspominamy św. Stanisława Kostkę – patrona młodzieży. Za jego przyczyną modlić będziemy się za młodzież.

Informacje

Roraty 2023 – godz.6.45

Roraty odprawiamy codziennie o 6.45. Zapraszamy. Tematem roratnych rozważań jest : „Franciszkowy plac budowy.” Razem ze św. Franciszkiem przygotowujemy szopkę dla Pana Jezusa. Piosenka na

Informacje

Pierwsza Sobota Miesiąca

Zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca 2 grudnia 2023r. na godz. 16.30.