100 dni abstynencji na stulecie niepodległości

„Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. Niech będzie to 100 dni abstynencji, 100 dni abstynencji na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę? – czytamy w liście Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Biskupi zachęcają jak co roku do zachowanie trzeźwości i abstynencji od alkoholu w szczególnym miesiącu dla nas Polaków – sierpniu, a przezywając czas 100 lecia odzyskania niepodległości wzywają  „do ambitniejszego działania, do ambitniejszej drogi”.

Treść apelu znajdziesz tu.

Czuwanie przed Zesłaniem Ducha św.

W sobotę 27.05.2023 r. o godz. 20.00 w Lipnicy Wielkiej w parafii św.Łukasza odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zapraszamy.