Mamy papieża – Habemus Papam…

fran2

13 marca 2013 roku o godz. 19.06 naszego czasu znad Kaplicy Sykstyńskiej uniósł się biały dym. To znak, że mamy nowego papieża… Prawie po godzinie w drzwiach loggi błogosławieństw Bazyliki św. Piotra ukazał się  kardynał protodiakon Jean Louis Tauran, który wypowiedział oczekiwaną formułę, w której obwieścił wszystkim: Annuntio vobis gaudium magnum. Habemus Papam! Georgium Marium Bergoglio qui sibi nomen imposuit Franciscum czyli Zwiastuję wam wielką radość. Mamy Papieża! Jerzego Marię Bergoglio, który wybrał dla siebie imię Franciszka.
Po chwili ukazał się nowo wybrany

papież Franciszek I. Zażartował, iż bracia Kardynałowie tym razem wybrali papieża z końca świata. Wspólnie z wszystkimi odmówił modlitwę Ojcze nasz, Zdrowaś Mario i Chwała Ojcu w intencji swego poprzednika, Benedykta XVI. Poprosił wszystkich  wiernych zgromadzonych na Placu św. Piotra o chwilę modlitwy w ciszy za siebie, a następnie udzielił papieskiego błogosławieństwa wszystkim zebranym na Placu św. Piotra i na całym świecie.

Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, po zakończeniu konklawe, przekazał z Rzymu prośbę skierowaną do kapłanów i wiernych Archidiecezji Krakowskiej, aby w najbliższą niedzielę 17 marca 2013 roku we wszystkich kościołach podczas Mszy św. i nabożeństw dziękowano Bogu za wybór nowego Ojca Świętego i polecano w modlitwie Jego posługę Kościołowi Powszechnemu.

W naszej wspólnocie parafialnej w niedziele po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo w intencji nowego papieża Franciszka.

Informacje

Boże Ciało

Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii będą: g. 8.00 – kaplica w Harkabuzieg.10.00 – w kościele parafialnym, a po niej procesja Eucharystyczna