Ogłoszenia parafialne – 24 maja 2020r.

  1. Dziś Urocz.  Wniebowstąpienia Pańskiego,
    W wtorek  – św. Filipa Nereusza – kapłana 
    W piątek   – św. Urszuli Ledóchowskiej – dziewicy
    W niedziele – uroczystość Zesłania Ducha Świętego

2. Trwa w naszej parafii – Nowenna Dziękczynna za św. JP II.
Dziś zapraszamy na godz. 20.45 – Można przyjąć Komunię św. ( wcześniej od 20 .00 – możliwość spowiedzi  św.) potem Litania do św. JP II i  o 21.00 – Apel jasnogórski. Jutro zakończenie nowenny.

 3. W przyszłą niedzielę, będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy  Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa, w ramach corocznej akcji Orawa  Dzieciom Afryki.  Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po  mszy świętej  będzie możliwość  złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Adopcji Miłości, gdzie celem jest wsparcie najuboższych dzieci, z krajów Trzeciego Świata, w ich edukacji.

2.  Majówkę odmawiamy w tygodniu  po Mszy św. o 18.00 w niedziele po sumie.W kaplicy w Harkabuzie majówka w o 18.00, a we środy o 17.00.
Zachęcamy do odmawiania Litanii Loretańskiej w rodzinach, a w tym czasie, gdy w kościele może uczestniczyć  ograniczona ilość osób, także i przy kapliczkach.
Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież  do udziału w nabożeństwach.

4.  W ramach obchodów 100 lecia urodzin św. JP 2 w naszej parafii została wydana  książka pt. Orawa i Parafia Podsarnie – Harkabuz w 100 lecie urodzin św. JP II   – Pamięć i Dziedzictwo. Składa się 2 części: Pierwsza – mówi o historii naszej parafii i związkach kard. Karola Wojtyły z Podsarniem i Harkabuzem oraz Orawą, druga część – to eseje, o nauczaniu św. JP II np. co mówił JP II o Europie, feminizmie, wolności , osobach starszych, małżeństwie, godności osoby ludzkiej, itp…. Można ją obejrzeć   przy wejściu   do kościoła . Zachęcamy, do jej nabycia.

Informacje

II DNI PAPIESKIE

Podajemy program II Dni Papieskich w naszej parafii.