Świety Jana Paweł II – nasz patron!

Jan XXIII i Jan Paweł II zostali ogłoszeni świętymi. W ustanowione przez papieża Polaka święto Miłosierdzia Bożego Franciszek kanonizował o godz. 10.15 w Watykanie swoich poprzedników.

Jesteśmy dumni, że nasz  kościół parafialny nosi tytuł św. Jana Pawła II, a my mamy takiego przewodnika w życiu i orędownika u Boga. Bogu niech będą dzięki!

„Dzisiejsza uroczystość kanonizacyjna jest wymownym dopełnieniem powszechnego przekonania, że był to człowiek święty. Dlatego chcemy podążać nadal jego śladami, bo mamy świadomość, że święci wychowują świętych. On jest dla nas przewodnikiem na drogach prawdy i miłosierdzia. On zrozumie niepokoje i troski naszych serc” ( z Listu Biskupów na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 2014r.).
Wspólnie będziemy dziękować za  kanonizację św. Jana Pawła II w niedzielę – 27 kwietnia , o godz.17.00 na Mszy świętej.