Wezwanie do praktykowania pokuty w dniu 1 maja 2020 r.

Abp Marek Jędraszewski usilnie zachęca do utrzymania praktyki wstrzemięźliwości w piątek dnia 1 maja 2020 roku. Metropolita krakowski apeluje o modlitwę w intencji zachowania miejsc pracy dla Polaków, o ustanie epidemii oraz o potrzebny do wzrostu plonów deszcz.

Biorąc pod uwagę nadzwyczajne okoliczności stanu epidemii oraz zachętę Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 27 kwietnia 2020 roku, której fragment brzmi: ?Byłoby rzeczą pożyteczną, aby w pierwszym dniu maja ? który przypada w piątek ? odstąpić od praktyki coraz częściej udzielanej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Bardziej właściwym byłoby uczynić ten dzień dniem pokuty i postu w intencji zachowania miejsc pracy dla naszych rodaków?, mimo ogłoszonej przeze mnie dekretem z dnia 11 października 2019 roku dyspensy (Nr 3235/2019), usilnie zachęcam do utrzymania praktyki wstrzemięźliwości w piątek dnia 1 maja 2020 roku.

Wraz z podaną przez Księży Biskupów intencją naszym uczynkom pokutnym niech towarzyszy nie tylko troska o pracujących, ale również błaganie o ustanie epidemii oraz o potrzebny do wzrostu plonów deszcz.

? Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Medale św.JP II dla naszych parafian.

Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski przyznał dwojgu naszych parafian Medal św. Jana Pawła II. Są to zelatorzy p. Józef Możdżeń i p. Zuzanna Możdżeń. Odznaczeni