Majówka Niepodległościowa Szlakami św. Jana Pawła II

plakat majowka niepodleglosciowa 2018(1)Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z parafii pw. Św. Jana Pawła II w Podsarniu-Harkabuzie oraz Stowarzyszenie Czarna Orawa serdecznie zapraszają na Majowy Rajd Niepodległościowy szlakiem Ojca Świętego Jana Pawła II z Harkabuza na Żeleźnice, który odbędzie się 19 maja o godzinie 15:00.

Rozpoczęcie wydarzenia na parkingu „na granicy”, przy obelisku upamiętniającym Szlaki Papieskie skąd uczestnicy wędrówki wyruszą do kapliczki na Żeleźnicy. Tam odmówiona zostanie majówka, po której odbędzie się ognisko integracyjne.

Chcemy w ten sposób upamiętnić Osobę św. JP II, który wędrował tym szlakiem, a w 100 rocznice odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, wspominać „Bohaterów Niepodległej”.

Boże Ciało w naszej parafii.

Trasa procesji Bożego Ciała w tym roku będzie w Harkabuzie: od kaplicy na granicę w stronę Raby Wyżnej i z powrotem do kaplicy. I ołtarz