Jak zyskać odpust zupełny w naszym kościele?

Zgodnie z zaleceniami Penitencjarii Apostolskiej w roku jubileuszu 100 lecia urodzin św. Jana Pawła II, w naszym kościele parafialnym można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Aby to uczynić należny spełnić następujące warunki:

1.  wierni, którzy nawiedzą kościół p.w. św. Jana Pawła II w Podsarniu

        i będą tam pobożne uczestniczyć w obchodach jubileuszowych,

albo

         będą pobożnie rozważać przy relikwiach św. Jana Pawła II i zakończą je wezwaniami do Matki Bożej i św. Jana Pawła II

2.   będą w stanie  łaski uświęcającej (spowiedź sakramentalna)

3.   przystąpią do Komunii Świętej

4.  odmówią modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, i dowolną w intencjach Ojca Świętego

 ??????-

Odpust można zyskać jeden w ciągu dnia i ofiarować  jako pomoc dla dusz w czyśćcu.

Osoby w podeszłym wieku, chorzy i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny
nie mogą opuszczać domu,  mogą także uzyskać odpust zupełny pod
następującymi warunkami:

1.   nie mają przywiązania do  jakiegokolwiek grzechu

2.  będą łączyć się duchową z obchodami jubileuszowymi poprzez ofiarowanie Bogu swojej  modlitwy i cierpienia oraz doświadczanych     niedogodności życia

3.   wzbudzą sobie pragnienia wypełnienia  trzech przyjętych zwyczajowo warunków,  gdy tylko będzie  to możliwe (spowiedź, Komunia Święta, nawiedzenie kościoła św. Jana Pawła II w Podsarniu)

4.  modlitwa w intencjach ojca świętego

Informacje

RAZEM ŚPIEWAMY DLA MARYI

Ks. Leszek Uroda, proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II w Podsarniu-Harkabuzie, wraz z Panią Sołtys i Radą Sołecką Podsarnia oraz Bractwem Modlitewnym Posłańcy św.

Informacje

ZAKOŃCZENIE DNI PAPIESKICH 2026

Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza wszystkich Parafian oraz Gości na wyjątkowy koncert Kapeli św. Jana Pawła II, który odbędzie się 31 maja 2026 roku po Mszy