Modlitwa w intencjach Ojczyzny i Kościoła – 14.08.2020 – g.18 -21.

W dniu 15 sierpnia 2020 roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, w Diecezji Warszawsko-Praskiej podjęto modlitewną nowennę na wzór tej, która była odprawiana w stolicy w sierpniu 1920 roku. W jej programie przewidziana została adoracja Najświętszego Sakramentu w nocy z 14 na 15 sierpnia br. w intencjach Ojczyzny.

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski  zachęca nas do  modlitwy w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej parafii w piątek 14 sierpnia 2020r. Po Mszy świętej o godz. 18.00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy litanią do św. Jana Pawła II i dziesiątkiem różańca, oraz Apelem Jasnogórskim o  godz. 21.00

Biskup Warszawsko – Praski  Romuald Kamiński zachęca w liście skierowanym do wiernych:

„Szczególną cześć pragniemy oddać Matce Bożej Łaskawej, Patronce Warszawy i Strażniczce Polski. To do niej lud Warszawy zanosił gorące i pełne ufności modły o ocalenie Stolicy i Polski od kolejnej niewoli, upraszając zwycięstwo….. Tak jak przed stu laty wzywaliśmy orędownictwa św. Andrzeja Boboli, bł. Władysława z Gielniowa, tak i dzisiaj ? wzbogaceni o nowych świętych i błogosławionych Patronów; szczególnie św. Jana Pawła II i św. Faustynę ? wypraszajmy potrzebne łaski dla nas samych i umiłowanej Ojczyzny”.

 (zdjęcie ze strony: https://diecezja.waw.pl/)

Informacje

Odpust parafialny w harkabuzie

Uroczystość odpustowa ku czci MB Nieustającej Pomocy w kaplicy w Harkabuzie odbędzie się 23 czerwca 2024r. Sumę Odpustową o g. 11.30 odprawi i kazanie wygłosi

Informacje

Dekanalne Prymicje – zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dekanalnych Prymicji, które odbyły się 9 czerwca 2024r. w Podsarniu. (foto. Barbara Brenkus). Dekanalne Prymicje – zdjęcia.